Wpływ słabego alkoholu na uzależnienie
Najnowsze statystyki nie są optymistyczne i niestety pokazują, że coraz szersze grono osób w Polsce sięga po różne rodzaje produktów alkoholowych. Ogromna różnorodność takich wyrobów sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć swój ulubiony typ trunku. Problemem jest jednak odczuwanie stałej oraz silnej potrzeby spożywania alkoholu. Prowadzi ona prędzej czy później do rozwoju silnego uzależnienia w mniej albo bardziej zaawansowanej postaci.
Uzależnienie od alkoholu ma negatywny wpływ na zdrowie fizyczne oraz psychiczne człowieka, który jest uzależniony. Po pewnym okresie zwiększeniu ulega tolerancja organizmu na alkohol, pojawiają się konflikty rodzinne, itp. Końcowym efektem alkoholizmu jest całkowite stoczenie się osoby do marginesu społecznego czy też śmierć. Wiele osób uważa, że spożywanie alkoholi słabych, takich jak na przykład piwo, nie powoduje problemów. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.
Niskoprocentowy alkohol i jego wpływ na uzależnienie
Produkty na bazie alkoholu można podzielić ze względu na stężenie substancji alkoholowej w konkretnym typie produktu. Jeśli chodzi o alkohole wysokoprocentowe to do tego grona zalicza się wódka, Burbon, rum, koniak, whisky, tequila oraz inne silne alkohole. Produkty niskoprocentowe to między innymi miód pitny, wino albo piwo. Szczególnie piwo jest produktem charakteryzującym się wysoką popularnością w Polsce. Ma na to wpływ niska cena takich wyrobów oraz możliwość ich spożywania bez żadnych dodatkowych napoi.
Trzeba zwrócić uwagę na to, że nawet przyjmowanie słabego alkoholu, takiego jak piwo, to silne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Ulega ono zwiększeniu w przypadku regularnego spożywania coraz większych ilości trunków. Nawet mała zawartość alkoholu w takich wyrobach nadal może doprowadzić do silnego nałogu i rozwoju poważnego schorzenia.
Kiedy problem alkoholowy jest możliwy do podejrzewania?
Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z alkoholem niskoprocentowym czy też wysokoprocentowym, alkoholizm wywołany takimi produktami daje różne objawy. Jednym z nich jest zwiększenie tolerancji na alkohol i potrzeba przyjmowania coraz większej ilości produktów alkoholowych w celu uzyskania takiego samego efektu jak wcześniej. Dodatkowo problematyczne staje się uczucie przymusu spożywania alkoholu i rozdrażnienia, gdy utraci się dostęp do silnego lub słabego alkoholu. Poza tym osoba dotknięta uzależnieniem na siłę szuka okazji do picia, a nawet potrafi upijać się bez okazji.
Sposoby wspierania terapii alkoholowej
Dostępnych jest sporo metod medycznych, takich jak między innymi wszywka alkoholowa Wrocław, wywołujących u pacjenta niechęć do alkoholu. Pomoc tego rodzaju razem z odtruwaniem i właściwie prowadzoną psychoterapią, umożliwia uzyskanie dobrych rezultatów polegających na odzyskaniu trzeźwości i kontroli nad życiem.
Dodaj komentarz