Przygotowania do wszywki alkoholowej
Proces leczenia uzależnienia od substancji alkoholowych jest rozległy i obejmuje sporo ważnych czynności czy też procesów. Bardzo ważnym etapem takiego leczenia może być wszycie specjalnej tabletki Esperalu uwalniającej przez długi czas do organizmu substancję, która powoduje objawy silnego zatrucia alkoholowego nawet po spożyciu odrobiny alkoholu. W terapii ważny jest oczywiście sam zabieg, jak również przygotowanie pacjenta do takiej czynności.
Przygotowania do wszycia Esperalu – co warto o tym wiedzieć?
Zbieg wszycia Esperalu nie jest wysoce inwazyjny, ale cały czas trzeba pamiętać, że jest to jednak czynność o charakterze chirurgicznym. Tak jak w przypadku innych operacji i zabiegów sprawą bardzo ważną jest przygotowanie psychologiczne, a także fizyczne osoby biorącej udział w terapii. Pierwszą kwestią przed zabiegiem jest wywiad lekarski, w czasie którego lekarz dowiaduje się jaki jest obecny stan pacjenta, jakie przebył choroby oraz jakie ewentualne leki aktualnie są przez niego przyjmowane.
Kolejną ważną sprawą jest przeprowadzenie testu z wykorzystaniem alkomatu. Do wszywania tabletek pod skórę można przejść jedynie jeśli alkomat pokaże wynik 0,0. Jeżeli pacjent jest nadal pod wpływem alkoholu, wówczas następuje etap odtrucia, w ramach którego pozostałości alkoholu są skutecznie odprowadzane z organizmu. Istotne jest również odstawienie leków przeciwzakrzepowych (jeśli dana osoba takowe przyjmuje) na kilka godzin przed zabiegiem. Pozwoli to na uniknięcie intensywnego krwawienia rany powstałej podczas zabiegu.
Rzecz jasna, istotną sprawą w procesie leczenia choroby alkoholowej i wszyciu Esperalu jest właściwe nastawienie pacjenta pod kątem psychicznym. Osoba taka musi podjąć świadomą decyzję o walce z nałogiem. Właściwe podejście połączone z pomocą farmakologiczną opisywaną hasłem Esperal Wrocław(i nie tylko) może przynieść świetne rezultaty końcowe.
Podstawowe informacje dotyczące dbania o ranę po wszywce alkoholowej
Oczywiście przygotowanie do wszczepienia Esperalu jest ważne, ale nie powinno się również lekceważyć istotnych spraw po przeprowadzeniu zabiegu. Dobrą informacją jest fakt szybkiego gojenia się blizny po zabiegu, ale warunkiem jest zachowanie stosownej higieny rany po przeprowadzonym wszyciu Esperalu. Trzeba więc regularnie zmieniać opatrunki oraz dbać o czystość rany. W przypadku pojawienia się niepokojących objawów należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Dbanie o bliznę po zabiegu wszycia Esperalu obejmuje przede wszystkim przestrzeganie zaleceń lekarza. Zaniedbywanie porad może skończyć się wystąpieniem negatywnych objawów, takich jak zaczerwienienie i swędzenie miejsca zabiegu. Poza tym może pojawić się na nim twarda grudka lub może być wyczuwane pulsowanie i wysoka temperatura rany. To oznacza, że miejsce po zabiegu goi się nieprawidłowo. Kontakt z lekarzem jest w takim przypadku ważny, aby uniknąć zakażenia prowadzącego do poważnych schorzeń.
Dodaj komentarz